Aktualności

Nowy rok akademicki w zrewitalizowanej siedzibie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

13-10-2015

W poniedziałek, 12 października br. w atrium nowego gmachu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016. W wydarzeniu udział wzięła Pani dr Monika Smoleń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt pn. Poprawa jakości oferty edukacyjnej i kulturalnej poprzez rewitalizację, przebudowę i rozbudowę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu o łącznej wartości 47,66 mln zł został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą 40,34 mln zł w ramach XI Priorytetu PO IiŚ. Zakres prac, poza działaniami inwestycyjnymi w budynku B, pawilonie rzeźby i na dziedzińcu, obejmował także zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności. Łącznie oddano do użytkowania prawie 6 tys. m. kw. nowej powierzchni.

 

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:2173714, wizyty:1648346