Realizowane projekty

Budowa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Opis

Budynek Centrum zlokalizowany jest w centrum Warszawy, nad Wisłą. Obiekt wpisuje się w otaczający krajobraz, wydobywa i podkreśla charakter nadwiślańskich bulwarów, jest ważnym głosem w rozwoju współczesnej architektury. Przedmiotem projektu jest budowa siedziby instytucji kultury Centrum Nauki Kopernik na którą złożą się m.in.: dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 15 000 m2, który pomieści m.in. wystawy stałe i czasowe, laboratoria i pracownie multimedialne wielofunkcyjne Planetarium otaczający Centrum Park Odkrywców a w nim m.in. zewnętrzna galeria sztuki oraz amfiteatr. W siedzibie instytucji kultury CNK umieszczone zostaną zarówno stałe, jak i czasowe ekspozycje, laboratoria i pracownie. Harmonogram inwestycji zakłada oddanie budynku do użytkowania w roku 2010.

Beneficjent

 Miasto Stołeczne Warszawa

Lata realizacji

2009-2011

Kwota całkowita

364 779 247,06

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:1913397, wizyty:1396899