Realizowane projekty

Budowa siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku

Opis

Inwestycja realizowana jest przez Gdański Teatr Szekspirowski, instytucję kultury powołaną przez Gminę Miasta Gdańsk i Samorząd Województwa Pomorskiego. 
Przedmiotem projektu jest budowa obiektu teatralnego w centrum gdańskiego Starego Miasta, który będzie pełnił funkcję siedziby instytucji kultury - Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, jedynego tego typu teatru w Polsce. Wielofunkcyjny obiekt będzie architektonicznym powiązaniem powstałej w Gdańsku na początku XVII wieku Szkoły Fechtunku z architekturą XXI wieku. 
Gdański Teatr Szekspirowski będzie pełnił zadania placówki o charakterze impresaryjnym, planowana jest też produkcja własnych spektakli. W budynku teatru prowadzona będzie całoroczna działalność edukacyjna pod nazwą Akademia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, zajęcia skierowane będą zwłaszcza do młodzieży z całego kraju, część zajęć natomiast (zwłaszcza w sezonie letnim) - do młodzieży z różnych krajów świata.
Nowy budynek pozwoli prowadzić szeroko zakrojoną działalność teatralną, impresaryjną i edukacyjną. Teatr będzie dysponował przestrzenią, którą można będzie aranżować na różne sposoby, umożliwiając prezentacje sztuk zarówno w klasyczny jak i niekonwencjonalny sposób. Przestrzenią gry scenicznej będzie mógł być również szeroki taras budynku.
Teatr przyczyni się do wzbogacenia oferty kulturalnej miasta, regionu i kraju.

Beneficjent

Gdański Teatr Szekspirowski

Lata realizacji

2009-2013

Kwota całkowita

86 353 003,39 zł.

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:1913395, wizyty:1396897