Realizowane projekty

Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu - rozbudowa i przebudowa Szkoły Muzycznej o salę koncertową, pomieszczenia dydaktyczne i warsztaty

Opis

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu edukacyjno - artystycznego, zespołu trzech obiektów: szkoły muzycznej, warsztatów budowy instrumentów ludowych i sali koncertowej połączonych ze sobą wokół wspólnego dziedzińca wewnętrznego i występujących pod wspólną nazwą: Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu.

Szkoła w Zbąszyniu jest jedyną w Polsce instytucją, która kultywuje tradycje gry i nauki gry na instrumentach ludowych - wielkopolskich kozłach, mazankach i szałamajach. Wizytówką PSM jest klasa instrumentów ludowych. Przez długi czas to była jedyna tego typu klasa w Polsce i druga w Europie. W placówce tej od ponad półwiecza kształcą się kolejne pokolenia muzyków grających na charakterystycznych dla tego obszaru (tzw. „Region Kozła") instrumentach.

 

Beneficjent

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu

Lata realizacji

2012-2014

Kwota całkowita

11,72 mln zł

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:1984971, wizyty:1465433