Realizowane projekty

Rozbudowa i remont budynku Filharmonii Częstochowskiej

Opis

Przedmiotem projektu jest remont istniejącego budynku Filharmonii z salami koncertowymi dużą i kameralną oraz budowa budynku zaplecza socjalno-administracyjno-technicznego. 
Filharmonia Częstochowska prowadzi działalność koncertową o szerokim zakresie repertuarowym, obejmujący koncerty symfoniczne, oratoryjno-kantatowe, kameralne, popularno rozrywkowe, oraz edukacyjne programy dla dzieci i młodzieży. Zespół symfoniczny składa się z wysokiej klasy profesjonalnych muzyków.

Realizacja projektu pozwoli zwiększyć ilość organizowanych przez instytucję wydarzeń kulturalnych z 324 do 380 rocznie oraz znacząco wpłynie na poprawę jakości prezentowanego programu kulturalnego. 
W wyniku realizacji projektu wzrośnie znaczenie instytucji na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej znajduje to odzwierciedlenie w zakładanej ilości koncertów poza siedzibą filharmonii (wzrost z 65 do 86 rocznie). 
W projekcie zostaną zastosowane pewne innowacyjne rozwiązania technologiczne w odniesieniu do konstrukcji budynku (przeszklenie w dachowej konstrukcji aluminiowej) i wystroju wnętrz.

Beneficjent

Gmina Miasta Częstochowa

Lata realizacji

2009-2012

Kwota całkowita

34 803 314,83 zł

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:1913343, wizyty:1396845