Aktualności

Konferencja prasowa w Muzeum Łazienki Królewskie

11-09-2015

 

Dnia 10 września br. w Sali Balowej Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbyła się konferencja prasowa podsumowująca prace nad projektem realizowane w latach 2012-2015, w ramach XI Priorytetu PO IiŚ „Kultura i dziedzictwo kulturowe".

 Inwestycja pn. „Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie", o całkowitej wartości całkowitej ponad 48 mln zł, została dofinansowana ze środków unijnych w kwocie ponad 32 mln zł. W ramach projektu podjęto kompleksowe działania konserwatorskie w zabytkowych wnętrzach obiektu, remont elewacji, wzmocnienie charakterystycznych tarasów nad stawem oraz rewitalizację otoczenia, w tym zabytkowych rzeźb. Utworzone zostało również Wirtualne Muzeum, dzięki któremu można obejrzeć zdigitalizowane dzieła sztuki. Wirtualne Muzeum cieszy się dużą popularnością. Stronę dostępną w sześciu wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej i chińskiej) odwiedza miesięcznie średnio 50 tys. użytkowników.

 

 

 

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:2173718, wizyty:1648350