Aktualności

Projekty XI Priorytetu POIiŚ wyróżnione w konkursie Życie w Architekturze

21-04-2015

17 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu „Życie w Architekturze”, w którym nagrodzono najlepsze obiekty zrealizowane w Polsce w latach 2013-2014. Celem konkursu jest promocja powstałej w ostatnich latach dobrej architektury miejskiej oraz zwrócenie uwagi na rolę i znaczenie architektury w życiu miejskich aglomeracji.

Nagrody wręczono w pięciu kategoriach konkursowych:

  • użyteczność publiczna,

  • budynki mieszkalne wielorodzinne,

  • domy jednorodzinne,

  • przestrzeń publiczna,

  • wnętrze użyteczności publicznej (po raz pierwszy w historii konkursu).

Kulminacyjnym momentem było wyłonienie laureata Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014. Grand Prix  przyznano Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.  

W trakcie uroczystości nagrody przyznały także kluczowe dla architektury sektory: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pani prof. Małgorzata Omilanowska nagrodziła nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Minister Infrastruktury i Rozwoju, Pani Maria Wasiak, wyróżniła Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, jako najlepszą realizację architektoniczną finansowaną ze środków unijnych. Obie nagrodzone przez ministerstwa inwestycje zostały zrealizowane w ramach XI priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Więcej informacji o konkursie i przyznanych nagrodach znajduje się na stronie organizatora: http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/.

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:1705496, wizyty:1197356