Aktualności

Robocza wizyta Ministra Kultury na placu budowy nowej siedziby szkoły muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu

01-02-2014

W dniu 1 lutego 2014 r. Minister Kultury Bogdan Zdrojewski monitorował postępy prac w budowie nowego gmachu szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W spotkaniu, mającym na celu zaprezentowanie stopnia zaawansowania prac konstrukcyjnych, udział wzięli dyrektor placówki pan Zbigniew Łuc, jak również pan Marek Nowara, dyrektor zarządzający Przedsiębiorstwa Budowlanego INTER-SYSTEM S.A, które jest głównym wykonawcom inwestycji.

W chwili obecnej inwestycja osiągnęła poziom stanu surowego. Na dolnych piętrach siedmiokondygnacyjnego budynku trwają prace wykończeniowe, kładzione są tynki, instalacje, niedługo rozpocznie się montowanie posadzek. Przewiduje się, że uczniowie będą mogli zacząć korzystać z nowej szkoły już od września tego roku.

Nowa siedziba została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej dla 650 uczniów, w tym 50 uczniów oddziałów zerówkowych i przedszkolaków. Przewiduje się, że w szkole będzie zatrudnionych 155 nauczycieli i 37 pracowników administracyjno-technicznych. W ramach projektu powstanie 187 pomieszczeń przeznaczonych na realizowanie celów szkoły: sale dydaktyczne, odsłuchowe, magazyny itp.

 

wróć »
Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko"
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Funduszy Europejskich, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
odsłony:2012913, wizyty:1492431